Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXII Niedziela Zwykła – 28 sierpnia 2022 r.

 1. Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ks. Jakuba Zuchowicza, który rozpoczyna pracę jako Wikariusz. Proszę o Jego życzliwe przyjęcie i życzę, aby Bóg błogosławił Mu w pracy duszpasterskiej wśród nas.
 2. W czwartek, 1 września, kolejna rocznica wybuchy II wojny światowej. Pamiętajmy w  modlitwie o naszej Ojczyźnie i o wszystkich, którzy zginęli w Jej obronie.
 3. Od czwartku Msza święta w tygodniu również o godz. 7:00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W I czwartek miesiąca Godzina Święta o godz. 17:00. Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.
 6. W I piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu
  o godz. 15:00. O 18:00 nabożeństwo do NSPJ i Msza Święta. Odwiedziny chorych na wyraźną prośbę telefoniczną od 15:30.
 7. W I sobotę miesiąca Msza święta i nabożeństwo  wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:00.
 8. W sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. W tym dniu modlimy się w intencji ks. bpa Grzegorza Kaszaka z okazji Jego imienin. Msza św. imieninowa w katedrze w sobotę 3 września o 10.00. Pamiętajmy w swoich modlitwach o byłym ks. wikariuszu Grzegorzu Maciejewskim.
 9. Bóg zapłać za złożony „dar serca” w kwocie 1700 zł.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję za odnowienie i przygotowanie mieszkania dla ks. Wikariusza. Dziękuję Panom: Janowi, Józefowi, Tomaszowi, Tadeuszowi. Markowi, Bogusławowi, Stanisławowi, Zdzisławowi i Paniom: Elżbiecie i Małgorzacie. Bóg zapłać!
 11. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 12. Przypominam, że ze spowiedzi możemy skorzystać 20 minut przed Mszą świętą.
 13. Zapraszamy na peregrynację Krzyża papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II, która będzie w naszej Parafii 10 i 11 września. Przywitamy Krzyż papieski w sobotę 10 września o godz. 17:00. Uroczysta Msza będzie o godz. 18:00 pod przewodnictwem J. E ks. bp Piotra Skuchy. Po Mszy adoracja potrwa do godz. 22:00. W niedzielę zapraszamy do adoracji od godz. 7:00. Na Mszę o godz. 8:00 zapraszamy szczególnie naszych Seniorów. Na Mszę o godz. 10:00 zapraszamy młodzież na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego, a na godz. 12.00 dzieci. Po mszy świętej poświęcimy tornistry dla uczniów klas pierwszych. Będzie też pierwsze spotkanie dla dzieci komunijnych z rodzicami. Później będzie czas na adorację prywatną. O godz. 15:00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia i pożegnanie Krzyża Papieskiego i Relikwii św. Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich Parafian do modlitwy przy Krzyżu Papieskim i relikwiach św. Jana Pawła II. W modlitwie będzie nam pomagał o. Robert Krawiec, kapucyn.
 14. Przypominamy, że przygotowanie dzieci do I komunii świętej w naszej Parafii jest przez trzy lata. Obejmujemy nim klasy I, II i III.
 15. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 16. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli i obfitości Bożych łask na cały tydzień. Szczęść Boże!