Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI Niedziela Zwykła – 21 sierpnia 2022 r.

  1. Dzisiaj na Mszy o godz. 10:00 będziemy dziękować Bogu za posługę ks. Grzegorza w naszej Parafii.
  2. Dzisiaj składamy „dar serca” na przygotowanie mieszkania dla nowego Wikariusza.
  3. We wtorek 23 sierpnia z Będzina wyruszy Zagłębiowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich pielgrzymów, z zwłaszcza tych, którzy będą reprezentować naszą parafię.
  4. W piątek uroczystość NMP Częstochowskiej. Tego dnia Msze święte w naszym kościele o 9:00 i 18:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w sierpniu w intencji osób uzależnionych i w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Swoją abstynencję można  wpisać do Księgi trzeźwościowej wystawionej przy bocznym ołtarzu na stoliku.
  6. Przez całe wakacje w tygodniu jest tylko Msza święta o godz. 18:00. W niedzielę Msze św. bez zmiany o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna bezpośrednia po Mszy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
  7. Już dzisiaj zapraszamy na peregrynację Krzyża papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II, która będzie 10 i 11 września.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  9. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – dobrego i miłego wypoczynku.