Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia 2022 r.

  1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Ze wszystkich stron Polski i Europy rzesze pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. Swoją abstynencję można  wpisać do Księgi trzeźwościowej wystawionej przy bocznym ołtarzu na stoliku.
  2. W sobotę, 13 sierpnia, zapraszamy o godz. 20:00 na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
  3. W przyszłą poniedziałek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00. 12:00 i 18:00. Ta Uroczystość należy do najstarszych świąt maryjnych w Kościele katolickim. W polskiej tradycji nazywana jest także świętem Matki Bożej Zielnej. Z tą Uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.
  4. 15 sierpnia jest także rocznicą Cudu nad Wisłą, czyli zwycięstwa Wojska Polskiego nad Sowietami  w 1920 r. w bitwie warszawskiej i ocalenia Europy od zalewu bolszewizmu. Zapraszamy na Mszę za Ojczyznę o godz. 10:00.
  5. Zapraszamy na Sosnowiecką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Podobnie jak w ubiegłym roku pielgrzymi będą autokarami wracać na nocleg do swoich domów. Przyjmujemy zapisy w zakrystii.
  6. Przez całe wakacje w tygodniu jest tylko Msza święta o godz. 18:00 – wyjątek I piątek i sobota miesiąca. W niedzielę Msze św. bez zmiany o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna bezpośrednia po Mszy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
  7. Już dzisiaj zapraszamy na peregrynację Krzyża papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II, która będzie 10 i 11 września.
  8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  9. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – dobrego i miłego wypoczynku.