Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVIII Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 r.

 1. Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasną Górę w dniach 23-25 sierpnia zapraszamy dzisiaj – w niedzielę – na godzinę 17:00 do kościoła pw. św. Floriana w Sosnowcu na spotkanie przed pielgrzymką.
 2. Jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc poświęcony modlitwie o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych i w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa. Swoją abstynencję można  wpisać do Księgi trzeźwościowej wystawionej z bocznej nawie na stoliku.
 3. We wtorek, w dzień Najświętszej Maryi Panny Anielskiej, przypada odpust Porcjunkuli. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., nawiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca św. (Ojcze nasz, Wierzę w Boga), brak przywiązania do grzechu.
 4. Kustosz sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej ks. kanonik Andrzej Stasiak serdecznie zaprasza do udziału w Uroczystości Odpustowej Porcjunkuli
  i Diecezjalnej Pielgrzymce Niewiast i Dziewcząt w dniu 2 sierpnia. Hasłem tegorocznej uroczystości jest: „Królowo Anielska Matko Pokoju! Do Ciebie Przychodzimy”. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi Jego Ekscelencja Ks. Abp Józef Michalik.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W I czwartek miesiąca Godzina Święta o godz. 17:00. Adorację poprowadzi Straż Honorowa NSPJ. W tym dniu przypada wspomnienie św. Jana Vianneya, prezbitera.
 7. W I piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu
  o godz. 15:00. O 18:00 nabożeństwo do NSPJ i Msza Święta. Odwiedziny chorych na wyraźną prośbę telefoniczną od 15:30.
 8. W I sobotę miesiąca Msza święta i nabożeństwo  wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7:00.
 9. W sobotę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
 10. Przez całe wakacje w tygodniu jest tylko Msza święta o godz. 18:00 – wyjątek I piątek i sobota miesiąca. W niedzielę Msze św. bez zmiany o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna bezpośrednia po Mszy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 11. Już dzisiaj zapraszamy na peregrynację Krzyża papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II, która będzie 10 i 11 września.
 12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 13. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – dobrego i miłego wypoczynku.