Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 r.

 1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła. Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka, obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za osoby starsze.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Będziemy modlić się o błogosławieństwo dla wszystkich kierowców oraz wspierać misjonarzy poprzez pomoc w fundowaniu dla nich środków lokomocji. Możemy się włączyć w misyjną Akcję św. Krzysztof – „1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy.
 3. Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po każdej Mszy błogosławieństwo pojazdów. Można wjechać samochodem na plac kościelny. Z tej okazji możemy złożyć ofiarę na misjonarzy.
 4. We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa.
 5. W sobotę z 30 na 31 lipca w parafii pw. NMP Fatimskiej w Sosnowcu odbędzie się „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Początek o godz. 21:00. Msza święta o 24:00. Zapraszają Wojownicy Maryi.
 6. Przez całe wakacje w tygodniu jest tylko Msza święta o godz. 18:00 – wyjątek I piątek i sobota miesiąca. W niedzielę Msze św. bez zmiany o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna bezpośrednia po Mszy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 7. Już dzisiaj zapraszamy na peregrynację Krzyża papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II, która będzie 10 i 11 września.
 8. Już dziś zachęcamy, aby planując wakacje pomyśleć o udziale w pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasną Górę w dniach 23-25 sierpnia. Spotkanie dla Osób wybierających się na pielgrzymkę będzie 31 lipca o godz. 17:00 w parafii pw. Św. Floriana w Sosnowcu.
 9. Od następnego poniedziałku rozpoczyna się sierpień – miesiąc abstynencji i modlitwy o trzeźwość w Polsce. Zachęcamy do podejmowania abstynencji i do wpisania się do księgi trzeźwościowej.
 10. Kustosz sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej serdecznie zaprasza do udziału w Uroczystości Odpustowej Porcjunkuli i Diecezjalnej Pielgrzymce Niewiast i Dziewcząt w dniu 2 sierpnia. Hasłem tegorocznej uroczystości jest: „Królowo Anielska Matko Pokoju! Do Ciebie Przychodzimy”. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Jego Ekscelencja Ks. Abp Józef Michalik. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 12. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – dobrego i miłego wypoczynku.