Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022 r.

 1. Dzisiaj składamy „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki.
 2. W środę o godz. 18.00 Msza w intencji Żyjących. Intencje można składać przed Mszą.
 3. W przyszłą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po każdej Mszy błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Można wjechać samochodem na plac kościelny. Z tej okazji możemy złożyć ofiarę na misjonarzy.
 4. W przyszła niedzielę rozpocznie się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Będziemy modlić się o błogosławieństwo dla wszystkich kierowców oraz wspierać misjonarzy poprzez pomoc w fundowaniu dla nich środków lokomocji.
 5. Zapraszamy na Męski Różaniec, który odbędzie się w parafii Chrystusa Króla w Sosnowcu – Klimontowie we wtorek 19 lipca o godz. 19.00 i każdy trzeci wtorek kolejnych miesięcy.
 6. Przez całe wakacje w tygodniu jest tylko Msza święta o godz. 18:00 – wyjątek I piątek i sobota miesiąca. W niedzielę Msze św. bez zmiany o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna bezpośrednia po Mszy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie – 519 512 811.
 7. Podobnie jak w latach ubiegłych, Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” przeprowadza akcję polegającą na zbiórce starego i zużytego sprzętu RTV, AGD, pralek, lodówek, telefonów, komputerów. Przy wyjściu z kościoła są ulotki. Jeśli ktoś chce może taki sprzęt przynieść na plac przed plebanią do wieczora 20 lipca. Uzyskane w ten sposób fundusze przeznaczone będą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
 8. W sobotę z 30 na 31 lipca w parafii pw. NMP Fatimskiej w Sosnowcu odbędzie się „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Początek o godz. 21:00. Msza święta o 24:00. Zapraszają Rycerze Maryi.
 9. Już dzisiaj zapraszamy na peregrynację Krzyża papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II, która będzie 10 i 11 września.
 10. Już dziś zachęcamy, aby planując wakacje pomyśleć o udziale w pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasną Górę w dniach 23-25 sierpnia. Spotkanie dla Osób wybierających się na pielgrzymkę będzie 31 lipca o godz. 17:00 w parafii pw. Św. Floriana w Sosnowcu.
 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 12. Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – dobrego i miłego wypoczynku.