Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XIII Niedziela Zwykła – 26 czerwca 2022 r.

 1. Rozpoczynamy wakacje. Kończy się w dzisiejszą niedzielę w Rzymie X Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Modlimy się w intencji również naszych rodzin.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za udział w oktawie Bożego Ciała. Dziękuję Panom za przygotowanie ołtarzy, Żywemu Różańcowi i straży Honorowej NSPJ za udekorowanie ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Dziękuję  Chórowi parafialnemu z Panem Piotrem, Służbie Liturgicznej Ołtarza, ks. Grzegorzowi i ks. Zbigniewowi oraz Panom za niesienie baldachimu. Bóg zapłać!
 3. Bardzo serdecznie dziękuję za złożony „dar serca” w postaci 2010 zł. na spłacenie fotowoltaiki. Bóg zapłać!
 4. W środę uroczystość Świętych Apostołów Piotr i Pawła. Msze święte o godz. 9:00 i 18:00. Jest to dzień modlitewnej więzi z Papieżem Franciszkiem. Taca przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie też o ks. bpie Piotrze Skucha.
 5. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 7. W I piątek miesiąca spowiedź rano i od godz. 17:00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15:00. O 18:00 nabożeństwo do NSPJ i Msza Święta. Odwiedziny chorych na wyraźną prośbę telefoniczną zainteresowanych od 15:30.
 8. W I sobotę miesiąca Msza święta i nabożeństwo wynagradzające dla Żywego Różańca i chętnych o godz. 7:00.
 9. Od przyszłej niedzieli przez całe wakacje w tygodniu będzie tylko Msza święta o godz. 18:00 – wyjątek I piątek i sobota miesiąca. W niedzielę Msze św. bez zmiany o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 18:00. Możliwość spowiedzi 20 minut przed każdą Mszą św. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna bezpośrednia po Mszy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek. Można się też do kancelarii umówić telefonicznie.
 10. Już dzisiaj zapraszamy na peregrynację Krzyża papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II, która będzie 10 i 11 września.
 11. Można rezerwować terminy Mszy na rok 2023.
 12. Już dziś zachęcamy, aby planując wakacje pomyśleć o udziale w pieszej Pielgrzymce Zagłębiowskiej na Jasną Górę w dniach 23-25 sierpnia.
 13. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na wakacyjne rekolekcje 149 godzin. Odbędą się one w dniach 10-13 lipca w parafii św. Floriana w Sosnowcu- Zagórzu. Każdy rekolekcyjny dzień rozpoczynać się będzie Eucharystią o godz. 18:00, a po niej o godz. 19:00 zapraszamy na konferencje i modlitwę uwielbienia. W ramach rekolekcji przewidziano również takie atrakcje jak kino letnie, warsztaty o relacjach czy wspólne świętowanie przy grillu. Szczegóły na stronie: www.149godzin.pl
 14. Już dziś informujemy, że zbiórka starego i zużytego sprzętu RTV i AGD będzie 21 lipca. Więcej informacji w następną niedzielę.
 15. Naszym Parafianom i miłym Gościom życzmy wielu Bożych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego wypoczynku.