Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII Niedziela Zwykła–19 czerwca 2022 r.

 1. Dzisiaj składamy „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki. Bóg zapłać!
 2. Przez oktawę po Bożym Ciele zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe, procesję i Mszę świętą o godz. 17:30. Wyjątek w niedzielę – procesja będzie po Mszy o godz. 8:00.
 3. We czwartek zapraszamy na zakończenie oktawy o godz. 18:00. Będzie Msza święta, a po niej procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy proszę Żywy Różaniec, Straż Honorową NSPJ i chętnych. Ołtarze będziemy przygotowywać od godz. 16:00.
 4. Zapraszamy na procesję dorosłych, młodzież, dzieci pierwszokomunijne i dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję Parafianom za zrobienie ołtarzy na Boże Ciało i za uczestnictwo w Procesji. Dziękuję mieszkańcom z ul. Dmowskiego nr 16, 14, 10, 12 i 18 za zrobienie Ołtarza I; mieszkańcom z ul. Dmowskiego nr 2, 4, 6, 8 za zrobienie Ołtarza II; mieszkańcom z ul. Dmowskiego nr 30, 32, 34 i 36 za zrobienie Ołtarza III; mieszkańcom z ul. Niemcewicza i Zabłockiego za zrobienie Ołtarza IV. Dziękuję za jakąkolwiek pomoc przy przygotowaniu procesji Bożego Ciała. Dziękuję Panom, którzy zrobili konstrukcje ołtarzy wykoszenie trawy. Dziękuję Żywemu Różańcowi, Straży Honorowej NSPJ, Chórowi parafialnemu z Panem Piotrem, Służbie Liturgicznej Ołtarza, ks. Grzegorzowi i ks. Zbigniewowi. Panom za niesienie baldachimu, krzyża i nagłośnienia. Panu Pawłowi za zrobione zdjęcia. Dziękuję za ofiarowane kwiaty. Bóg zapłać!.
 6. We czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu obchodzimy dzień ojca. Wszystkim ojcom życzymy Bożego błogosławieństwa, radości z ojcostwa oraz potrzebnych sił i mądrości w realizowaniu swojego powołania.
 7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 9:00 i 18:00. Na Mszę o godz. 9:00 zapraszamy Straż Honorową NSPJ. Po Mszy spotkanie w salce katechetycznej. Na Mszy o godz. 18:00 będziemy dziękować za cały rok szkolny i katechetyczny.
 8. W sobotę czcimy Niepokalane Serca NMP. Msza wynagradzająca o godz. 7.00.
 9. Od środy do następnej niedzieli w Rzymie odbędzie się X Światowe Spotkanie Rodzin pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Zakończy ono obchodzony w całym Kościele Rok Rodziny Amoris laetitia. Papież Franciszek pragnie, by w każdej parafii włączyć się w obchody Światowego Spotkania Rodzin. Dlatego od środy będziemy się modlić w intencji rodzin podczas mszy świętych, a w następną niedzielę o godz. 10:00 będziemy sprawować dodatkową mszę św. w intencji rodzin naszej parafii.
 10. Już dzisiaj zapraszamy na peregrynację Krzyża papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II, która będzie 10 i 11 września.
 11. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie Rocznicy I Komunii świętej.
 12. W środę przed Bożym Ciałem Ksiądz Biskup dokonał zmian księży w parafiach naszej Diecezji. Ks. Grzegorz od 27 sierpnia będzie pracował jako wikariusz w parafii Matki Bożej Anielskiej w Jaworznie – Dąbrowie Narodowej. Ks. Grzegorzowi będziemy dziękować za pracę w naszej Parafii w niedzielę 21 sierpnia. Do naszej wspólnoty został skierowany ks. Jakub Zuchowicz, wikariusz parafii św. Barbary w Sosnowcu.
 13. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17:30.
 14. Od przyszłej niedzieli będzie nowa Księga z intencjami na rok 2023.
 15. Naszym Parafianom i miłym Gościom życzmy wielu Bożych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego wypoczynku.