Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA–22 maja 2022 r.

 1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. Dzieci z klas III kończą „biały tydzień”. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom komunijnym za złożony „dar ołtarza” w postaci monstrancji. Bóg zapłać”.
 2. Dzisiaj składamy „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli. Procesja błagalna ze śpiewem litanii do wszystkich świętych rozpoczyna się przed mszą św.
 4. W czwartek przypada Dzień Matki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Mam na nabożeństwo majowe o godz. 17:30 i Mszę świętą.
 5. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie połączona z Mszą świętą.
 6. W sobotę o godzinie 10:00 klerycy V roku Wyższego Seminarium naszej Diecezji przyjmą święcenia diakonatu w kościele NSPJ w Będzinie. Pamiętajmy o nich    w naszych modlitwach.
 7. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
 8. 4 czerwca na Placu Papieskim w Sosnowcu będziemy świętować jubileusz XXX-lecia powstania naszej diecezji. O godz. 17:00 na Placu Papieskim pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta upamiętniająca jednocześnie wizytę św. Jana Pawła II
  w Sosnowcu. Po mszy świętej (o godz. 19:00) weźmiemy udział w widowisku Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”. Już teraz zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Będą one połączone z jubileuszem 120-lecia miasta Sosnowca.
 9. W tym roku będzie bierzmowanie w uroczystość odpustową Zesłania Ducha Świętego, która przypada 5 czerwca.
 10. Caritas Diecezji Sosnowieckiej po przerwie pandemicznej organizuje koncert „Gramy dla Mamy”, który odbędzie się 23 maja 2022 o godz. 18.oo w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu przy ulicy Wawel 2. Dochód z koncertu przeznaczony będzie na funkcjonowanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Bilety – cegiełki o wartości 60.00 PLN można nabyć w sekretariacie Caritas ul. Korczaka 5, tel. 32/363 03 70.
 11. Naszym Parafianom i miłym Gościom życzmy wielu Bożych łask.