Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24 kwietnia 2022 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – święto patronalne Caritas. Taca przeznaczona na dzieła miłosierdzia prowadzone przez naszą Caritas. W Polsce jest organizowany po raz pierwszy „Dzień Dobra”.
 2. W tym dniu jest prowadzona zbiórka do puszek na wsparcie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka, w którym przebywają również matki z dziećmi z Ukrainy. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
 3. Zapraszamy dzisiaj o godz. 15:00 do na Godzinę Miłosierdzia.
 4. Dzisiejsza niedziela to również dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach. Hasło tej modlitwy to: „Niesiemy Pokój i Dobro na wszystkich drogach”.
 5. We wtorek zapraszamy dzieci komunijne z klasy III A i C na próbę do kościoła o godz.19:00, a dzieci z klasy IIIB we czwartek o 19:00.
 6. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka odbędzie się 30 kwietnia 2022 r. Plan pielgrzymki na plakacie w gablocie.
 7. Od niedzieli 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem Litanii loretańskiej godz. 17:30.
 8. W tym roku I komunia święta będzie 15 maja w dwóch grupach o godz. 10:00 i 12:00, a w roku 2023 dnia 21 maja.
 9. W tym roku będzie bierzmowanie w uroczystość odpustową Zesłania Ducha Świętego, która przypada 5 czerwca. Do bierzmowania przystąpi młodzież klasy VIII i młodzież szkoły średnie. Prosimy, aby osoby starsze, które chciałyby przystąpić do sakramentu bierzmowanie zgłosiły się do ks. Grzegorza.
 10. Wszystkich kandydatów do bierzmowania i osoby starsze pragnące przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie do kościoła w środę po Mszy o godz. 18:00.
 11. Dziękujemy Wam za liczny udział w Triduum Paschalnym.
 12. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom i Panom za pomoc w przygotowaniu kościoła na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – za posprzątanie kościoła i otoczenia. Szczególne podziękowania dla Pani Emilii i Pana Tomasza za zrobienie ołtarzy wystawienia – Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za udekorowanie kościoła. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na kwiaty oraz tym, którzy złożyli ofiary podczas poświecenia pokarmów. Bóg zapłać!
 13. Naszym Parafianom i miłym Gościom życzmy wielu łask od zmartwychwstałego i żyjącego Jezusa Chrystusa. Alleluja!!!