Przejdź do treści

OGŁOSZNIA PARAFIALNE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 13 MARCA 2022

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności
z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na potrzeby misji.

Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak z serca dziękuje diecezjanom za każdy gest wsparcia, jaki okazali osobom uciekającym przed wojną na Ukrainie. Z całej diecezji na pomoc uchodźcom została przekazana kwota 853 864 zł. Ksiądz Biskup dziękuje tez za wszelkie dary przekazane dla uchodźców, za wszystkie osoby przyjęte na mieszkanie, a także za modlitwę o pokój. Pełna treść listu na stronie parafii.

Pan Daniel Cieszyński przekazuje podziękowanie dla Parafian
za  zaangażowanie się w budowę szkoły dla niewidomych dzieci w Czadzie. Dzięki Wam udało się zebrać kwotę 4.390 zł. Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej parafii.

W środę zapraszamy o godz. 18:00 na miesięczną Mszę w intencji Żyjących. Intencje można składać do koszyczka przed Mszą lub  w zakrystii.

W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 9:00 i 18:00.

W przyszłą niedzielę złożymy „dar serca” na spłacenie fotowoltaiki.

Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, która jest w piątek – dla  dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Po zakończeniu można oddać cześć Krzyżowi i złożyć ofiarę na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w niedzielę o godz. 17.30. Po zakończeniu można oddać cześć Krzyżowi i złożyć ofiarę na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu. Osoby chodzące na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy wcześniej, aby wysłuchać kazania pasyjnego.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu.

Jak co roku 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego chcemy podjąć dzieło Adopcji Dziecka Poczętego. Chętnych do podjęcia modlitwy
o szczęśliwe narodzenie poczętych dzieci zapraszamy do wpisania się na listę do zakrystii. Od soboty rozpoczniemy II Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

        „Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Według życzenia ks. biskupa Kaszaka, okres Wielkiego Postu niech będzie również czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2022”. Prosimy o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań. Lista dla chętnych znajduje się na stoliku przy bocznym ołtarzu.

Od Popielca jest wystawiona Księgą Trzeźwości, w której możemy wpisać podjętą przez nas abstynencję.

W ramach pomocy uchodźcom z Ukrainy możemy przynosić do kościoła produkty żywnościowe o długoterminowej ważności, środki czystości, koce i śpiwory. Zebrane dary zostaną przekazane do Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek po Mszy wieczorowej ok. 18:45. W sprawach kancelaryjnych proszę dzwonić na numer telefonu –  519-512-811 lub pisać kancelaria@duchsosnowiec.pl

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Bożej i błogosławionej niedzieli!