Przejdź do treści

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 MARCA 2022 r.

Dzisiaj gościmy Pana Daniela Cieszyńskiego, wolontariusza Misji Zagranicznych Księży Sercanów, który opowie nam o misjach w Czadzie i o projekcie budowy szkoły dla niewidomych dzieci w Czadzie. Będziemy mogli wesprzeć ten projekt.

Dzisiaj po Mszy o godz. 10:00 spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, a po Mszy o 12:00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

We wtorek 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Bożej.

Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, która jest w piątek – dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.30. Po zakończeniu można oddać cześć Krzyżowi i złożyć ofiarę na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu. Natomiast Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym są w niedzielę o godz. 17.30. Po zakończeniu można oddać cześć Krzyżowi i złożyć ofiarę na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu. Osoby chodzące na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy wcześniej, aby wysłuchać kazania pasyjnego.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu.

        9 marca, o godz. 18:30 w restauracji Piast na ul. Dmowskiego 27, rusza cykl spotkań ALPHA. Każde spotkanie składa się z trzech elementów: posiłek, wykład, dyskusja. Zaproszenie kierujemy do wszystkich, którzy potrzebują odnowy wiary
i pragną pogłębić relację z Panem Bogiem. Spotkania są darmowe, organizowane przez wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym i finansowane z środków Fundacji Exodus. Szczegóły dostępne na ulotkach i stronie internetowej www.alpha.odnowa.org.pl

„Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10, 2). Według życzenia ks. biskupa Kaszaka, rozpoczęty okres Wielkiego Postu, niech będzie również czasem modlitwy i pokuty w intencji nowych powołań kapłańskich pod hasłem: „Razem szturmujemy niebo. Wielki Post 2022”. Prosimy Parafian o włączenie się w to dzieło. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań. Lista dla chętnych znajduje się na stoliku przy bocznym ołtarzu.

Od Popielca jest wystawiona Księgą Trzeźwości, w której możemy wpisać podjętą przez nas abstynencję.

Na pomoc dla uchodźców w Środę Popielcową zebraliśmy 4000 zł. Pieniądze zostały przekazane do Sosnowieckiego Caritasu, który organizuje dla nich pomoc.

Możemy też pomóc uchodźcom z Ukrainy przynosząc do zakrystii produkty żywnościowe o długoterminowej ważności, środki czystości, koce i śpiwory. Zebrane dary przekazane zostaną do Caritas Diecezji Sosnowieckiej i rozdysponowane potrzebującym.

Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek po Mszy wieczorowej ok. 18:45. W sprawach kancelaryjnych proszę dzwonić na numer telefonu –  519-512-811 lub pisać  kancelaria@duchsosnowiec.pl

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Bożej i błogosławionej niedzieli!